هیتر چتری چیست؟


هیتر چتری

هیتر چتری یک دستگاه تولید گرما بسیار مطلوب و مناسب میباشد که میتواند گرمای ایجاد شده را با کمترین میزان مصرف انرژی و در عین حال با سرعت بسیار عالی به محیط اطراف خود انتقال دهد. از مدل های مختلف آنها می‌توان به هیتر چتری گازسوز و هیتر چتری برقی اشاره نمود.

هیتر چتری این امکان را برای استفاده کننده به وجود می آورد که بتواند در محیطی که مدنظر خود قرار دارد با هزینه بسیار اندک و مقرون به صرفه گرمای بسیار مناسب و مطلوبی را ایجاد نماید. معمولاً مدلهای مختلف این هیتر از گرمایش تابشی استفاده کرده و با استفاده از امواج مادون قرمز گرمای مناسب با محیط اطراف انتشار می دهد. با توجه به اینکه هیتر چتری گرمای مورد نظر را به صورت تابشی و به سمت بالا یعنی از سقف به محیط اطراف ساطع می نماید و در نتیجه از نظر اشغال کردن فضا طراحی بسیار عالی داشته و وظایف کمی را اشغال می نماید. در صورتی که قصد خرید این نوع هیتر را دارید و می خواهید در مورد این دستگاه بسیار کارآمد و مفید اطلاعات مناسبی کسب کنید در ادامه مقاله همراه باشید:

معرفی هیتر چتری

در واقع می توان این طور بیان کرد که ساختمان و طراحی هیتر چتری تا حدود زیادی به سیستم گرمایش تابشی که در انرژی خورشید وجود دارد شبیه می باشد و مانند آن عمل می کند. در سیستم گرمایشی هیتر چتری انرژی مورد نظر که از طریق برق و گاز تولید می گردد به واسطه المنت یا همان محفظه ی احتراق در آن صورت می پذیرد به گرمای مطبوع تبدیل شده و در نتیجه به محیط اطراف می گردد. از آنجایی که مدلهای مختلف هیتر چتری معمولاً در قسمت بالا و سقف یک مکان یا ساختمان و سازه نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم همچنین به سیستم های گرمایش از سقف نیز معروف هستند. پرکاربرد ترین مدلهای هیتر چتری دو نوع خواهد بود که یکی از آنها هیترهای چتری برقی و دیگر هیترهای چتری گازی می باشد که در واقع این نامگذاری ها بر اساس نام مواد مصرفی این نوع هیتر ها می باشد.

هیتر چتری از نوع تابشی

یکی از انواع پرکاربرد هیتر چتری نوع تابشی آن می باشد که گزینه بسیار مناسبی در جهت به کار بردن این محیط در محیط های باز مانند باغ و باغچه، تراس، آلاچیق، نمایشگاه ها و غیره می باشد. البته استفاده از این نوع هیتر در فضای بسته رواج بسیار زیادی دارد از مهمترین ویژگی‌های مثبتی که در هیتر چتری از نوع تابشی وجود دارد این موضوع باشد که با توجه به طراحی آن گرمای مورد نظر به سطح دلخواه انتقال پیدا می‌کند و به این صورت فضای بسیار کمی را در مکان مورد نظر که قرار است از آن استفاده گردد اشغال می‌نمایند.

هیتر چتری تابشی
هیتر چتری از نوع تابشی

هیتر چتری از نوع برقی

یکی دیگر از مدلهای پرطرفدار هیتر تابشی نوع برقی آن می باشد که معمولاً در این نوع هیتر یک المنت نیروی برق را به گرمای مطبوع تبدیل می نماید. همچنین با توجه به پنل هایی که در قسمت پشت المنت تعبیه می‌شوند گرمای تولید شده توسط المنت به فضای مورد نظر به صورت کامل انتقال پیدا میکند. در حالت کلی این نوع هیتر تابشی می تواند کاربری ها و موارد بسیار زیادی را تحت پوشش قرار دهد و برای بسیاری از فضا‌ها مناسب می باشد که از جمله مهمترین آنها می توان به انواع مختلف محیط های کارگاهی و تجاری و همچنین پروژه های صنعتی و در عین حال انواع مختلف محیط های باز مانند رستوران ها، گلخانه ها، کارخانه ها، ویلاها، حیاط ها و کلیه مصارف خانگی و اداری اشاره نمود.

هیتر چتری از نوع گازی

این مدل از هیتر تابشی نیز از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و همانطور که از نامش پیداست برای تامین انرژی مورد نظر هیتر و همچنین گرمای مطبوع از گاز مایع و گاز شهری استفاده می کند. درون این نوع هیتر یکسری لوله های آتشخوار در نظر گرفته می‌شود و همچنین بر روی آنها یکسری پنل هایی که در حکم انعکاس کننده گرما ایفای نقش می نمایند در قسمت پشت و کناره لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد تا در نتیجه بتوان با استفاده از این سیستم گرما را به صورت کامل به محیط مورد نظر و قسمت پایینی هیتر تابشی هدایت نمود.

هیتر چتری گازی
هیتر چتری از نوع گازی

با توجه به اینکه گرمای تولید شده توسط هیتر گازی تابشی از نوع امواج مادون قرمز می‌باشد این گرما به راحتی و اثرات بسیار مطبوع در اختیار محیط اطراف قرار می‌گیرد. این هیترهای تابشی نیز مانند دیگر مدل ها کاربردهای بسیار فراوان و مختلفی را در فضاهای باز و بسته تحت پوشش قرار می‌دهد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کارخانه‌ها حیاط ها، باغ ها، ویلاها، ترازها و بسیاری موارد دیگر این چنینی اشاره نمود.

مهمترین ویژگی‌های مثبت هیتر چتری

از جمله مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی مدلهای مختلف هیتر چتری تولید گرمایش بسیار مناسب و سطح بالای آن و در عین حال مصرف کمترین میزان انرژی میباشد. همچنین در صورت استفاده از مدلهای مختلف هیتر چتری هیچ گونه تغییری در کیفیت هوای مکان مورد نظر ایجاد نشده و گرمای تولید شده توسط هیتر تابشی در نوع خود بسیار مطلوب و مناسب خواهد بود همچنین جریان گرمای تولید شده توسط اینترنت توسط کاربر به صورت کامل تحت کنترل و مدیریت می باشد. از دیگر مزایای این طرح بیشتر این موضوع می باشد که نسبت به دیگر لوازم گرمایشی گرما با سرعت بسیار بیشتری به محیط مورد نظر انتقال می دهد.

ارتباط با ما


تهران - تهرانپارس خیابان جشنواره بعداز چهاراه شاهد پلاک ۱۱۴

09129442044 - 02177960224