بهترین روش ها برای گرمایش فضای باز


گرمایش فضای باز از طریق لوازم و دستگاه های مختلفی امکان پذیر می باشد که در این مقاله به مهمترین آنها خواهیم پرداخت و آنها را برای شما معرفی می نماییم. در حالت کلی امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که در قسمت تاسیسات و لوازم گرمایشی وجود دارد تامین گرمایش فضای مختلف از جمله روف گاردن، پیاده‌روها، سالن‌ها، تراس ها، آلاچیق ها، رستوران ها، کارخانه ها، کارگاه ها و غیره می باشد. از جمله معایبی که بخاری‌های معمولی دارد این موضوع باشد که با توجه به اینکه گرمایش آنها از سطح پایین بوده و به سمت بالا هدایت می گردد همچنین به صورت مستقیم از طرف آنها گرمای مناسبی تولید نشده و همچنین از نظر مصرف انرژی اصلا مقرون به صرفه نمی باشد چرا که کنترل گرما و حرکت جریان آن تحت مدیریت کاربران بوده و همچنین در صورت وزش باد گرمای مناسب و مطلوبی در محیط مورد نظر ایجاد نمی گردد.

با توجه به این موضوع این نوع بخاری ها اصلا برای استفاده در فضای باز و گرمایش فضای باز مناسب نخواهد بود و باعث عدم یکنواختی گرمایش فضای باز خواهد شد. با توجه به این موضوع در جهت گرمایش فضای باز باید از دستگاه ها و لوازمی استفاده گردد که بتواند به صورت بسیار مطلوب و مناسب گرمای مورد نظر را به سطح مورد نظر انتقال داده و سیستمی مانند خورشید داشته باشد. چرا در اینجا مثال خورشید را زدیم زیرا انرژی تابشی خورشید به صورت کاملا یکنواخت و مناسب به سطح بدن افراد انتقال پیدا میکند. دستگاه های مختلف گرمایشی که جهت گرمایش فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند از طریق احتراق سوخت فسیلی و انتقال آن به سطح تابشی مورد نظر گرمای مناسب و مطلوب را تولید می نماید. در مدل های مختلف دستگاه گرمایش فضای باز یک سلول های آتشخوار تعبیه می‌شود که این لوله ها رنگ سیاه نسوز داشته و می تواند دمای بسیار بالایی را تحمل نمایند. در نتیجه گرمای مورد نظر با استفاده از امواج تابشی مادون قرمز به محیط اطراف به صورت کاملا کنترل شده و هدایت شده منتقل خواهد شد.

مناسب نبودن هیترهای هوای گرم جهت گرمایش فضای باز

در حالت کلی هیترهای هوا گرم گزینه مناسبی برای گرمایش فضای باز نبوده چرا که بر اساس قوانین فیزیک هوای گرم یک هوای سبک به سمت بالا هدایت می شود و هوای سرد با توجه به اینکه سنگین‌تر است به سمت پایین می‌آید با توجه به همین موضوع و شرایط فضای باز حرارتی که توسط هیتر هوای گرم تولید شده از بین رفته و حالت مطلوبی را در محیط نخواهد داشت.

گرمایش فضای باز
گرمایش فضای باز با استفاده از هیتر تابشی

سیستم های گرمایشی مختلف جهت گرمایش فضای باز

با توجه به اینکه امروزه تغییرات بسیار زیادی در طراحی و چیدمان فضاهای باز مانند رستورانها، تالارها و باغ ها در نظر گرفته می‌شود و همچنین بحث فضا و بهینه سازی فضا تأثیر بسیار زیادی دارد برای گرمایش فضای باز باید از دستگاه‌های گرمایشی استفاده نمود که بتواند کمترین میزان فضا را اشغال کند. استفاده از سیستمهای گرمایش تابشی با توجه به اینکه حرارت و گرما مورد نظر را به صورت تابشی و بدون هیچ واسطه ای تامین می نماید یک گزینه بسیار مناسب جهت گرمایش فضای باز به حساب می آید. تقریبا می توان گفت یکی از بهترین و کارآمدترین و آسان ترین روش برای ایجاد گرمایش فضای باز استفاده از دستگاههای گرمایش تابشی می باشد که با استفاده از این دستگاه ها در انواع مختلف شان می توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن گرمای بسیار مطبوع و لذت بخش برای محیط مورد نظر ایجاد نمود.

در حالت کلی برای طراحی و تولید این دستگاه های گرمایشی از خورشید الهام گرفته شده است چرا که نور خورشید بدون هیچ واسطه‌ای به هوا نفوذ کند تبدیل به گرما شده و در سطح مورد نظر بر روی پوست افراد برخورد و ایجاد گرما می نماید. همچنین مدل های مختلف سیستم های گرمایشی جهت گرمایش فضای باز این قابلیت را دارند تا در فضاهای که سقف ندارند نیز تعبیه شده و مورد استفاده قرار گیرند. در چنین مواردی باید یک سر پایه ها را به صورت متحرک ساخته و در مکان مورد نظر نصب نمایید. از جمله مزایای متحرک بودن این پایه ها این موضوع می باشد که در فصل‌های مانند فصل تابستان و بهار که به گرما احتیاج نیست این پایه قابل جابجایی بوده و می توان فضا و محیط اطراف را بی دلیل اشغال نکند.

مهمترین مزایای استفاده از سیستم گرمایش تابشی جهت گرمایش فضای باز

در حالت کلی سیستم گرمایش تابشی در مقایسه با دیگر سیستم های تولید کننده هوای گرم دارای یک سری مزایا و ویژگی‌های مثبت هستند که از آن می توان در جهت گرمایش فضای باز به صورت مطلوب استفاده و از جمله موارد مصرف بسیار کم برق و گاز در مدل های مختلف سیستم گرمایش تابشی بوده که در مقایسه با هیتر هوای گرم بسیار مقرون به صرفه تر عمل می‌کند این دستگاه ها با سرعت بیشتری گرما به محیط اطراف به صورت تابشی انتقال می‌دهند. همچنین این سیستم های گرمایشی بسیار بهینه در محیط مورد نظر نصب شده و فضای بسیار کمی را اشغال می نمایند.

ارتباط با ما


تهرانپارس، فکله سوم، جنب بیمارستان تهرانپارس، کوچه قمصری، پلاک 5، واحد 11

09129442044 - 02176703856