بخاری فضای باز چیست؟


بخاری فضای باز

بخاری فضای باز دستگاهی است که با استفاده از آن می توان برای محیط هایی مانند ویلاها، روف گاردن ها و حیات فضای باز موجود در رستوران ها و کافی شاپ ها و غیره در فصلهای سرد زمستان و گرمای مطبوع ایجاد کرده و از حضور در این فضاها در فصلهای سرد سال نهایت لذت را ببریم.

معرفی بخاری فضای باز

بخاری فضای باز بهترین انتخاب برای این امر می باشد که در روزهای سرد فصول پاییز و زمستان بتوانیم از فضای بیرون از منزل بهره برده و در مکانهایی مانند باغ و باغچه و حیاط به تفریحات مانند پخت کباب، دورهمی و تفریح بپردازیم و بدون آنکه سرمای شدید پاییز زمستان بخواهد ما را اذیت کند بتوانیم اوقات بسیار مناسبی را با استفاده از این بخاری برای خود و همراهان ما ایجاد نماییم. بسیاری از افراد به دنبال این موضوع هستند که بدانند آیا واقعا بخاری فضای باز می تواند تاثیر مثبتی در ایجاد گرما و از بین بردن هوای سرد داشته باشد در جواب این سوال باید بگویم که بله، این نوع بخاری در انواع مختلف آن ابعاد مختلفی دارد که کاربرد بسیار مناسبی داشته و می تواند گرمای مطبوع را ایجاد نموده تا در نتیجه شما بتوانید اوقات خوشی را در محیط اطراف خود تجربه نمایید.

چگونگی عملکرد بخاری فضای باز

بخاری فضای باز همچنین به بخاری یا هیتر تابشی نیز معروف می باشد معمولاً با بهره گیری از انرژی های مختلف مانند گاز یا برق تولید گرما می نماید و گرمای مطبوعی را ایجاد می نماید. روش انتقال گرما در انواع مختلف بخاری های فضای باز از بخاری های معمولی متفاوت بوده و برخلاف بخاری های رایج و معمولی که در مکان‌های مختلف از آنها استفاده می گردد و گرما از طریق انتقال هوای گرم به مکان مورد نظر منتقل می گردد در بخاری های فضای باز گرمای مورد نظر از طریق تا به فضای مورد نظر منتقل می شود که اگر بخواهیم در این مسئله مثالی بزنیم می‌توانیم به خورشید اشاره نمود. به عبارت دیگر می توان گفت بخاری فضای به واسطه برای گرم کردن محیط اطراف خود احتیاج نداشته اما در عین حال بخارات معمولی برای اینکه بتوان گرمای مورد نظر را به محیط اطراف خود انتقال دهند به مولکول‌های هوا احتیاج دارند و در نتیجه بهتر و محیط اطراف خود را گرم کنند. واحدی که بر مبنای آن میزان گرمادهی و قدرت پوشش بخاری فضای باز در یک مورد مشخص می گردد btu  یا همان British Thermal Unit  می باشد که معمولا این مورد از سمت تولید کننده بخاری فضای باز در قسمت مشخصات فنی محصول به صورت تمام و کمال ذکر می گردد.

بخاری فضای باز
معرفی بهترین بخاری های فضای باز

در حالت کلی زمانی که قصد تهیه یک بخاری برای فضای باز را داریم باید به دو عامل اندازه و قدرت بخاری باید توجه کنیم که دو عامل با توجه به حجم فضایی که قرار است بخاری فضای آن را گرم کنند و همچنین میزان افزایش دمایی که احتیاج است تا بخاری فضای باز آن را تامین نماید مرتبط می باشد. برای مثال برای این که بتوانیم در یک محیط صد متری به اندازه ۱۰ درجه افزایش دمای ایجاد کنیم به یک بخاری فضای باز با قدرت ۷۰ هزار btu احتیاج می باشد. همچنین یکی دیگر از مواردی که برای ایجاد گرمای مطبوع تر و جلوگیری از هدر رفتن گرما و صرفه جویی در مصرف سوخت می توان از آن استفاده نمود، جلوگیری از نیروی باد می باشد با توجه به این موضوع نشان می دهد در منطقه سرعت باد بیش از ۲۵ کیلومتر در ساعت است با بهره گیری از روشهای مختلف از سرعت باد در محیط کاسته و در نتیجه از هدر رفتن بی مورد انرژی صرفه جویی نماییم.

ابعاد و اندازه بخاری فضای باز

در حالت کلی مدل های مختلف بخاری های فضای باز در طرح ها شتاب و ابعاد مختلفی قابل تهیه و عرضه می باشد. یکی از متداول ترین انواع مختلف این بخاری ها بخاری هایی هستند که در قسمت رستوران ها و کافی شاپ ها و در فضای آزاد این مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند و معمولاً از نوع بزرگ و ایستاده هستند. همچنین مدل های مختلف این بخاری در انواع دیگر می توان به نوع دیواری، آویزی، رومیزی و غیره اشاره نمود. همچنین برای فضاهای مسکونی و خانگی نیز مدلهایی از این بخاری وجود دارد که با استفاده از آنها گرمای مطبوعی برای خود و اعضای خانواده ایجاد نموده و از حضور در روزهای سرد زمستان در فضای آزاد نهایت لذت را ببریم و تجربه ای جذاب داشته باشیم.

ارتباط با ما


تهران - تهرانپارس خیابان جشنواره بعداز چهاراه شاهد پلاک ۱۱۴

09129442044 - 02177960224